Magyar nyelv és irodalom – Bús Éva

Az ELTE diplomájával évtizedekig tanítottam magyar nyelv és irodalmat, ebből 29 évig dolgoztam a Pécsi Leőwey Klára Gimnáziumban magyartanárként és osztályfőnökként. Rendszeresen készítettem fel diákjaimat az irodalom, a magyar nyelv és a dráma OKTV-re, kortárs irodalomversenyekre és magyar fakultációkon a felsőoktatási tanulmányokra. Tehetséggondozó munkám elismeréseként 2013-ban megkaptam a Bonis Bona díjat.

A kétszintű érettségi vizsgarendszer bevezetésétől, 2005-től folyamatosan vizsgáztattam a magyar nyelv és irodalom emelt szintű írás- és szóbeli érettségi vizsgáin. 2018-ban a Nők 40 program keretében nyugdíjba vonultam, és Pestre költöztem. Jelenleg óraadóként tanítok az AKG-ban, és a PTE Biblioterápia szakának végzős hallgatója vagyok. Örömmel várom, hogy ismét együtt dolgozhassak emelt szintű érettségire készülő diákokkal.