Megoldandó feladat volt, a diákok kerültek nehéz helyzetbe, váltanom kellett, hogy ők biztonságosan készülhessenek. Kezdetben nyomasztott a digitális formákban való járatlanságom, de beletanultam. A csoport is segített – és az iskolai tanítási gyakorlatom.

Későn derült ki, hogy csak írásbeli lesz, és bizony megterhelő volt az átcsoportosított szóbeliket is ide sűríteni, mert az utolsó 2 hétre a 4 foglalkozás helyett 9+1 alkalomszor 3 tanóra volt. Remélem, hogy egyszeri eset volt és marad.

Mi is változott az online térrel? A handout-ot most előzetesen közös mailben elküldött anyagok váltották fel, ezt mindannyian letöltöttek, sőt ki is nyomtatták maguknak. Nagyon aktívan és ügyesen beszéltek, kérdeztek, asszociáltak az elhangzottakhoz. Felolvasták a megoldásaikat, a többiek kérték, mert abból tanultak.

Igen, persze. Tematikus összeállításaim vannak, amelyeket korábban az i-táblán vetítettem ki nekik, azt most csatolmányként használtuk. Szerencsés lenne, ha máskor a Teams-t használhatnánk, mert ott lehet megosztott képernyővel is dolgozni, oda feltölthetik az írásaikat, és nem ez a hangouts-os és levelezéses módszer maradna a gyakorlat.

+ közlés: A jó a rosszban az, hogy tanulhattam. :)