POZSGAI PETRA – ÉVES BIOLÓGIA

Digitális oktatásra való átállás véleményem szerint gyorsan és zökkenőmentesen zajlott. Skype felületén, saját képernyő megosztásával és webkamera segítségével történt. Mivel a jelenléti oktatás során is, a tananyag feldolgozása ppt-n és egyéb digitális segédanyagokkal történik, ezért részemről gördülékenyen ment. Az órák menete során, ami problémásabb volt “így”, a megoldott gyakorlati feladatsorok ellenőrzése. Több időt igényelt, mint a tanteremben.

Diákok rugalmasan fogadták, kevésbé voltak fáradtak, mint egy átlagos nap után. Számukra a bizonytalan lét volt idegőrlő, amit az élet alakított így, tanfolyamtól függetlenül. A részvételi arány hasonló volt, mint a jelenléti oktatáson.
A diákok közvetlen reakciókra elmaradt, hiszen magyarázat közben az arcukat nem tudtam azonnal követni, ellentétben a valós életben. Pedagógusként ez a legnehezebb, ha nincs azonnali visszacsatolás.

Segítség volt, hogy a segédanyagokat azonnal meg tudtam osztani, illetve ha további kérdés érkezett, akar egy youtube-os videó megosztásával/megnézésével színesebben dolgoztuk fel az adott témakört. Természetesen az átalakított vagy kiegészített tananyagok nem vesznek el, jelenléti oktatáson használhatóak.

Összegezve mindenek van előnye/hátránya, ahogy itt is. Egy-egy rövid példa. Fizikailag kényelmesebb volt otthonukban tartani az órákat, hisz az utazás nem vett el időt, de ugyanakkor fizikailag, csoportmunkában a feladat megoldása szinte lehetetlen ugyanannyi idő alatt, mint a tanteremben.