SZABÓ KATALIN – ÉVES INFORMATIKA

Kihívásként tekintettem rá, de egyáltalán nem okozott problémát az átállás. Úgy gondolom, hogy sikerült venni az akadályt, minden majdnem zökkenőmentes volt. Kicsit aggódtam az internethálózat minősége, a leterheltség miatt, mert minden alkalommal élőben bejelentkeztünk. Féltem, hogy technikai gondok lesznek nálam, vagy esetleg a diákjaimnál. Szerencsére ez csak egy alkalommal fordult elő, és az is az egyik utolsó órán.

A diákjaim nagyon jól fogadták! Az első pár alkalom után mindig megkérdeztem őket, hogy minden jó volt-e, min változtathatnánk, de mindig pozitív visszajelzést kaptam tőlük. Az anyagokat ugyanúgy megkapták, mint mikor személyesen találkoztunk, ugyanúgy kérdezhettek. A csoportdinamika változott, új módszert kellett bevezetnem arra, hogy ellenőrizni tudjam mindenki munkáját. Akik a személyes találkozásokon hozzászóltak az órához, azok is az elején kicsit visszahúzódtak a háttérbe.

Folyamatos visszajelzést kértem minden megoldott feladat után. Ez úgy zajlott, hogy feltettem egy eldöntendő kérdést a feladat kapcsán, és likeolniuk kellett, ha minden rendben van, szomorú fejet küldeni, ha valami nem működik. Csak akkor mentünk tovább, ha mindenki likeolt, vagy orvosoltuk a problémáját. Ennek köszönhetően majdnem úgy tudtam ellenőrizni a munkát, mint a személyes találkozásokon. Az első pár alkalom után nagyon beletanultak a diákok ebbe a visszajelzési formába, és én is. Ha kíváncsi voltam valamire, akkor mindig alkalmaztam, így elkerültük a kínos csendeket. :)
Ezt szerettem volna a személyes találkozásokon is alkalmazni, csak más formában.